Nagyon nem akarta, de végül belement a Mol, és kifizeti a magas díjat a horvátoknak az Adria-vezeték használatáért
A Mol szerint a jelenlegi méltányos piaci ár többszörösét fizetik a vezeték használatáért.
A Mol szerint a jelenlegi méltányos piaci ár többszörösét fizetik a vezeték használatáért.
Az utóbbi időben megszaporodtak az ehhez hasonló szabotázsakciók az Oroszország által megszállt ukrán területeken.
Szijjártó Péter tegnap jelentette be, hogy az OTP miatt blokkolja Magyarország az uniós döntéshozatalt.
Súlyos éhínség várt volna egy tucat fejlődő országra Afrikában, Ázsiában és a Közel-Keleten, ha nem hosszabbítják meg a fekete-tengeri gabonaszállításról szóló megállapodást. De ha felmondták volna a megegyezést, az az újraválasztásáért küzdő Recep Tayyip Erdogannak is mélyütés lehetett volna. Ezt pedig Vlagyimir Putyin sem akarhatta.
Az ukrán fővárosban áldozatokról egyelőre nem tudnak, Odesszában egy ember meghalt, ketten megsérültek.
Az uniós tagállamok közül egyedül Magyarország nem csatlakozott ahhoz, hogy nyilvántartást vezessenek az oroszok által okozott károk bizonyítékairól.
A köztársasági elnök a nemzetközi porondon nem a magyar belpolitikában jellemző üzeneteket hangoztatja.
Az elmúlt napokban csak meg nem erősített hírek szóltak arról, hogy Magyarország blokkolja az Ukrajnának szánt fegyvervásárlások további 500 milliós eurós uniós támogatását, most azonban a külügyminiszter is megerősítette. Kijelentette, hogy nem csak ezt a pénzt, hanem a következő szankciókat is megakadályozza a kormány azért, mert az OTP-t a háború nemzetközi szponzorainak listáján szerepelteti Ukrajna.
Külföldi konferencián is előadást tartottak, és nem csak oroszokkal dolgoztak együtt – ilyen komolyságú vádakkal néznek szembe a hazaárulás miatt letartóztatott orosz kutatók.
Azt az amerikaiak is megerősítették, hogy kárt szenvedett el az egyik ukrajnai Patriot légvédelmi rendszer a kettőből, de úgy tűnik, hogy nem helyrehozhatatlan.
A szakértő szerint Putyin végső esetben akár tényleg nyúlhat tömegpusztító fegyverhez is, kínjában akár rögtönzött atombombának tekintheti a zaporizzsjai atomerőművet is.
Korábban nem látott mértékű szankciókkal kell megküzdenie Oroszországnak tavaly február óta. Bár a nyugati valuták visszaszorulása a kereskedelemben egy darabig előnyt jelenthet, a katonai célú költések és a kiszorulás a technológiai versenyből ellehetetlenítheti a gazdasági fejlődést, olvasható a független, angolul és oroszul is megjelenő Moscow Times elemzésében.
Bahmutnál harcolnak az orosz állami gázóriás zsoldosai. Ezzel a vállalat már nemcsak áttételesen, az exportbevételeivel támogatja Moszkva ukrajnai invázióját, hanem ténylegesen, tevékenyen beszállt a háborúba. Egy szimbolikus lépésen túl így sem merült fel, hogy teljesen kitiltsa Európából az orosz gázt az EU közelgő, 11. szankciós csomagja, mert az a pár tagállam, amely még mindig képtelen volt leválni róla, borítékolhatóan megvétózná a tervet. Magyarország is köztük van.
Hétfőn lenne esedékes a pénz folyósítása.
Rakétákkal és drónokkal támadták az ukrán fővárost.
Egyszerre vesztette életét a Fegyir Sándor nevével is fémjelzett „Kárpátaljai Sárkányok” önálló területvédelmi zászlóaljának hét katonája.
Az orosz állami hírügynökség szerint Igor Kornet merényletkísérlet áldozatává vált.
Újabb hárommilliárd eurónyi kínai elektromos autóiparhoz kapcsolódó beruházás jön Magyarországra.
Diplomáciai nagyüzem vár ezen a héten az EU vezetőire. A 46 tagot számláló páneurópai szervezet, az Európa Tanács állam- és kormányfői Reykjavíkban, a világ legfejlettebb nagyhatalmait tömörítő G7-ek Hirosimában találkoznak, Szöulban pedig EU-Dél-Korea-csúcstalálkozót rendeznek.
A brit védelmi minisztérium hétfői hírszerzési jelentése szerint, az oroszországi Szescsa légibázis elleni május 3-i dróntámadás rámutat arra, hogy az orosz légvédelmi rendszer nem képes ellátni a feladatát.